Schepen van Doeksen > Actueel

Nieuws

<< < (45/128) > >>

PiebeJanMan:
Het laatste project van Boorsma zijn nu de offshore-schepen geweest (Offshore West Hinder en Offshore Wandelaar) http://www.workships.nl

Daarnaast kwam ik dit vandaag in een mail tegen:

Boek “ms Friesland, Koningin van de Waddenzee”
Geplaatst op 04-06-2012    met tags boek, Koningin van de Waddenzee, ms Friesland.

Op maandag 11 juni a.s. vindt in West Terschelling aan boord van het ms Friesland, de voormalige veerboot van Rederij Doeksen op de dienst Terschelling-Harlingen, de officiële presentatie plaats van het boek “ms Friesland, Koningin van de Waddenzee”.

Op luchtige wijze wordt in het boek de geschiedenis van het schip en de belevenissen van haar opvarenden beschreven. Het schip is in 1956 in de vaart genomen door Doeksen en doet nu nog steeds dienst als veerboot op het IJsselmeer tussen Enkhuizen en Medemblik. Het boek is geschreven door Bert van Heukelom en bevat zeldzaam historisch beeldmateriaal.
De eerste exemplaren van het boek zullen aan boord van de Friesland om 11:00 uur door de heer Paul Melles, directeur van Rederij Doeksen, worden overhandigd aan de heren Cor Haringa, Homme Zantema en Jelle Horjus, die ooit als kapitein hebben gevaren op de Friesland.

De historie van deze bekende veerboot is nu in een fraai boek vastgelegd. Voor veel Nederlanders was de oversteek met de Friesland van Harlingen naar Terschelling hun eerste en onvergetelijke vakantie-ervaring. In hun boekenkast, en dat van de eilandbewoners, mag dit stijlvol vormgegeven boekwerk eigenlijk niet ontbreken.
Op 11 juni bestaat de unieke gelegenheid voor belangstellenden om in een bijzondere ambiance het boek te laten signeren door kapiteins die ooit het bevel voerden over dit prachtige schip. Speciaal voor deze gelegenheid maakt de Friesland nog éénmaal de oversteek naar Terschelling.

Het boek “ms Friesland, Koningin van de Waddenzee” is een gezamenlijke uitgave van Flevodruk Harlingen en Rederij Gebhard. ISBN 9789491276088
Meer… ms Friesland

http://maritiemnieuws.nl/39058/boek-ms-friesland-koningin-van-de-waddenzee/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+MaritiemNieuws+%28Maritiem+Nieuws%29

Willem-Jan:
de geachte forumleden hadden nog wat van me tegoed;
vandaag inderdaad de Holland op Terschelling;afgemeerd op een fotografisch wat lastige plek, maar ja.
deze is gemaakt in de middag, met laag water, en voor de gein even bewerkt. Nostalgie....
rest volgt als ik thuis ben wel, valt niet mee op mijn laptop.

Mogelijk hoort deze foto in een ander topic, verzoek aan de mod's om dan maar even te verplaatsen, maar de foto sloot aan op een opmerking in dit topic
genoeg geschreven..

groet

Willem-Jan.

PiebeJanMan:
Beste leden,

Foto's en discussie over de Friesland '56 die nu op Terschelling is en de daarbij horende boekpresentatie mogen geplaatst worden in de topic van dit schip:
http://www.schepenvandoeksen.nl/forum/index.php/topic,23.msg23921.html#msg23921

Dank voor de medewerking!

Leen:


Op de site waddenzee.nl zag ik dit bericht: Veerboten op aardgas

Het plan om de veerboten van Harlingen naar Terschelling en Vlieland op aardgas te laten varen is een flinke stap dichterbij gekomen. In Den Haag wordt daarover donderdag een zogeheten ‘Greendeal’ gesloten met minister Verhagen van Economische Zaken.
Het plan voor een groot aardgastankstation voor boten in Harlingen bestond al langer. Er is nu een haalbaarheidsstudie gedaan en er is samenwerking gezocht met de havens van Rotterdam en Zeebrugge. Bovendien worden de Europese regels binnenkort aangescherpt. Er mogen dan minder schadelijke stoffen uit de uitlaten van de schepen komen.
Varen op aardgas is tien keer schoner dan op diesel, zegt initiatiefnemer Energy Valley. Er worden geen nieuwe boten gebouwd, de bestaande boten worden geschikt gemaakt voor aardgas.


Het lijkt erop dat het toch gaat lukken.
De plannen qua voortsturing v.w.b. de nieuwe veerboot komen hierdoor ook dichterbij.
Welke van de huidige veerboten zullen geschikt worden gemaakt, ik schat in de Vlieland en Tiger, wellicht ook de Noord Nederland.

Leen


willem boot:
De initiatieven om schepen op LNG te laten varenb beginnen wat meer structuur te krijgen. Dezer dagen verscheen een persbericht daarover. Zie:

http://www.rotterdamclimateinitiative.nl/nl/rotterdam_climate_initiative/nieuws/nieuws-_en_persberichten/lng-keten_van_start_op_rotterdamse_maasvlakte?news_id=965

De Rederij beoogt daarin een voortrekkersrol te spelen.

Navigatie

[0] Berichtenindex

[#] Volgende pagina

[*] Vorige pagina

Naar de volledige versie