Schepen van Doeksen > Schepen niet meer in dienst van Doeksen

Oost-Vlieland (Carolina)

<< < (32/111) > >>

Wim Vink:
Evert Sikkema uit Hoofddorp stuurde mij deze foto uit 1972 van de Oost-Vlieland om op het Doeksen-forum te plaatsen.

natureboy:
Hallo Johan,

Ik heb met verschillende merken  en typen scheepsdiesels gewerkt, de Crossley hoort daar niet bij maar een twee takt beschikt over het algemeen over spoelpoorten, soms in combinatie met een of meerdere  uitlaatkleppen (bij een Stork Hotlo of SW vier per cylinder) , waardoor de spoellucht (vaak onder druk geleverd door een turboblower of spoelluchtpomp de cylinder in wordt geblazen, waarschijnlijk zit de turbolader of spoelluchtpomp met aangebouwd luchtfilter aan de andere kant van de motor, ik kan me overigens nog heel goed het geluid van de Crossley herinneren. als je op een stille avond op de veerdam stond, hoorde je de Oost Vlieland al voordat je het schip zag

Pieter

andre:
Hallo.

Leuk om het bericht te lezen dat al zo snel na het indienst gaan van de oost vlieland er zulke problemen optraden.
Ook nu zie je in de begin fase dat schepen te kampen hebben met problemen, neem de vlieland 2005 die in het begin ook vaak naar de werf moest.  Het fenomeen dat een passagiersschip een paar keer op en neer gesleept wordt naar een eiland zul je nu niet snel meemaken denk ik, tijden veranderen.
Wat mij wel opviel uit het bericht is dat er geen radio installatie aan boord was die eerste periode dus, lijkt mij voor een passagiersschip toch erg noodzakelijk.
Is het ook niet zo dat het schip de reis van delftzijl naar Harlingen heeft moeten maken dan zonder radio installatie met slecht weer zoals uit eerdere geplaatst bericht uit het vlieland magazine (een telefoontje) naar voren kwam? raar.
 
Is het ook niet zo dat door het vele lawaai van de motoren deze begin jaren zeventig zijn vervangen door een geluidsarme versie?
Overiges heb ik nog wel ergens een foto van de machine-kamer van de oost vlieland, zal hem eens opzoeken.

Groet andre

natureboy:
zonder nu betweterig te willen zijn, maar in de twintig jaar dat ik als werktuigkundige heb gevaren, ben ik nooit naar het motorruim gegaan,  altijd naar de machinekamer, er staat namelijk meer dan alleen een dieselmotor, ook de verwarmingsketel, de pompen voor drinkwatervoorziening, lenspomp hulpmotoren met generatoren, filters etc hebben een plaatsje in de machinekamer (kortweg aangeduid met MK). Vroeger was het nog veel meer een machinekamer, omdat de voortstuwing door stoom niet met een stoommotor ging, maar altijd een stoommachine, ook een fout die je nog wel eens leest. Ben wel heel benieuwd naar de foto van de MK van de Oost Vlieland.

Jan Leenstra:
In de Harlinger Courant staat een stukje over de Oost Vlieland in Afrika. Bij de dame die de foto's heeft genomen heb ik foto's opgevraagd. Ik meld dat even hier zodat niet iedereen bij haar de foto's gaat opvragen. Vanzelfsprekend plaats ik ze en voor een ieder die ze wil hebben mail ik ze wel even.

Navigatie

[0] Berichtenindex

[#] Volgende pagina

[*] Vorige pagina

Naar de volledige versie